Следете нé или притиснете Escape

Хотел APARTHOTEL ASPEN 4*

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во близина на центарот. Располага со ресторан, спа центар, сауна, хамам, масажи, интернет. Погоден за семеен одмор

Локација: 100м од центарот на Банско, 800м од гондолата

Опис на собите: вкупно 57 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, фен, бања

http://www.aparthotelaspen.com/en/

Geolocation

ASPEN RESORT GOLF SKI & SPA 4*

01.05-30.11

 

STUDIO STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

 

1возрасен+1дете

34

 

1возрасен+2деца

49

 

2возрасни

42

 

2возрасни+1дете

53

 

3возрасни

57

 

STUDIO DELUXE / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

36

 

1возрасен+1дете

36

 

1возрасен+2деца

51

 

2возрасни

44

 

2возрасни+1дете

56

 

3возрасни

60

 

ONE BEDROOM APARTMENT / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

50

 

1возрасен+2деца

63

 

1возрасен+3деца

75

 

2возрасни

50

 

2возрасни+1дете

63

 

2возрасни+2деца

75

 

3возрасни

68

 

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

51

 

1возрасен+2деца

64

 

1возрасен+3деца

77

 

2возрасни

51

 

2возрасни+1дете

64

 

2возрасни+2деца

77

 

3возрасни

69

 

TWO BEDROOMS APARTMENT / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

87

 

1возрасен+2деца

87

 

1возрасен+3деца

87

 

1возрасен+4деца

87

 

1возрасен+5деца

97

 

2возрасни

87

 

2возрасни+1дете

87

 

2возрасни+2деца

87

 

2возрасни+3деца

87

 

2возрасни+4деца

97

 

3возрасни

87

 

3возрасни+1дете

87

 

3возрасни+2деца

87

 

3возрасни+3деца

97

 

4возрасни

87

 

4возрасни+1дете

87

 

4возрасни+2деца

97

 

5возрасни

102

 

Период за откажување

3 денови

 

Пенали за откажување

прва ноќ

 

Пенали за непојавување

2 ноќи

 

Минимум престој

-

 

Доплати

Возрасен

Дете 6-12

Доплата за вечера

9,50 €

6

 Доплата за ручек

8,50 €

5

Доплата за туристичка такса по лице на ден

1 €

1

Деца 6-12

   

* во цената е вклучено фитнес сала, сауна, надворешни и внатрешни базени

* официјалната категорија на комплексот е 3*, цените не важат на државни празници во Бугарија

Дневни попусти:

7=6

 

http://www.aspenresort.bg/en/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе