Следете нé или притиснете Escape

Хотел GARDENIA 4*

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Располага со ресторан, бар, спа центар, базен, фитнес центар, сауна, парна бања, џакузи, интернет, конференциска сала, остава за ски опрема

Локација: во стариот центар на Банско, 1000м од гондолата

Опис на собите: вкупно 86 соби, опремени со: сат ТВ, сеф, мини бар, интернет, бања, балкон во дел од собите

http://parkhotelgardenia.com/

Geolocation

GARDENIA 4*

20.03-15.07

ECONOMY / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

1возрасен+1дете

36

2возрасни

42

ECONOMY / Се вклучено

32

Еднокреветна соба

52

1возрасен+1дете

55

2возрасни

65

STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

36

1возрасен+1дете

38

1возрасен+2деца 0-7

47

1возрасен+1дете 0-7+1дете7-14

38

1возрасен+2деца 7-14

51

2возрасни

44

2возрасни+1дете

58

3возрасни

62

STANDART / Се вклучено

Еднокреветна соба

54

1возрасен+1дете

57

1возрасен+2деца 0-7

71

1возрасен+1дете 0-7+1дете7-14

57

1возрасен+2деца 7-14

77

2возрасни

67

2возрасни+1дете

87

3возрасни

94

WITH BALKONY / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

40

1возрасен+1дете

43

1возрасен+2деца 0-7

53

1возрасен+1дете 0-7+1дете7-14

43

1возрасен+2деца 7-14

58

2возрасни

50

2возрасни+1дете

65

3возрасни

70

WITH BALKONY / Се вклучено

Еднокреветна соба

58

1возрасен+1дете

62

1возрасен+2деца 0-7

77

1возрасен+1дете 0-7+1дете7-14

62

1возрасен+2деца 7-14

84

2возрасни

73

2возрасни+1дете

95

3возрасни

102

LUX / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

54

1возрасен+1дете

57

1возрасен+2деца

77

1возрасен+1дете+2деца0-7

50

1возрасен+1дете+1дете0-7+1дете7-14

77

1возрасен+1дете+2деца7-14

98

2возрасни

67

2возрасни+1дете

87

2возрасни+2деца0-7

84

2возрасни+1дете0-7+1дете7-14

87

2возрасни+2деца7-14

108

3возрасни

94

3возрасни+1дете

114

4возрасни

121

LUX / Се вклучено

Еднокреветна соба

71

1возрасен+1дете

76

1возрасен+2деца

102

1возрасен+1дете+2деца0-7

67

1возрасен+1дете+1дете0-7+1дете7-14

102

1возрасен+1дете+2деца7-14

129

2возрасни

89

2возрасни+1дете

116

2возрасни+2деца0-7

111

2возрасни+1дете0-7+1дете7-14

116

2возрасни+2деца7-14

142

3возрасни

124

3возрасни+1дете

151

4возрасни

160

Период за откажување:

7 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

Пенали за непојавување

прва ноќ

Минимум престој:

-

Доплата за туристичка такса по лице на ден:

1

Деца 7-14

 

* во цената е вклучено внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи,сеф и Wi-Fi.

* цените не важат за периодите: 06.04-09.04; 04.05-06.05 и 24.05-26.05

http://parkhotelgardenia.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе