Следете нé или притиснете Escape

Хотел KEMPINSKI GRAND ARENA 5*

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа покрај гондолите. Располага со широк спектар на луксузни соби, ресторани, барови, конференциска сала, спа центар од 1200м2, велнес центар, внатрешен и надворешен базен, џакузи, фитнес центар, пинг-понг, пикадо, интернет, подземен паркинг, детско катче, продавница, врвна услуга. Идеален за луксузен одмор.

Локација: 0м од гондолата, 1400м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 149 соби, опремени со: сеф, мини бар, интернет, кабелска ТВ, телефон, бања, балкон

http://www.kempinski.com/en/bansko/hotel-grand-arena/welcome/

Geolocation

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA 5*

25.05-30.06STOP SALE 31.05-02.06

09.09-30.11

01.07-02.08; 12.08-08.09

03.08-11.08

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

DBL TOWN VIEW / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

86

73

86

73

111

111

1возрасен+1дете

97

83

97

83

121

121

1возрасен+2деца

97

83

120

106

144

144

2возрасни

97

83

97

83

121

121

2возрасни+1дете

97

83

120

106

144

144

3возрасни

143

129

143

129

166

166

DBL MOUNTINE VIEW / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

96

82

96

82

120

120

1возрасен+1дете

106

92

106

92

131

131

1возрасен+2деца

106

92

129

115

154

154

2возрасни

106

92

106

92

131

131

2возрасни+1дете

106

92

129

115

154

154

3возрасни

152

138

152

138

177

177

DBL EXECUTIVE / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

114

101

107

97

139

139

1возрасен+1дете

125

112

125

112

149

149

1возрасен+2деца

125

112

148

135

172

172

2возрасни

125

112

125

112

149

149

2возрасни+1дете

125

112

148

135

172

172

3возрасни

171

157

171

157

195

195

JUNIOR SUITE TOWN VIEW / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

144

131

144

131

169

169

1возрасен+1дете

144

131

144

131

169

169

1возрасен+2деца

144

131

166

154

192

192

2возрасни

144

131

144

131

169

169

2возрасни+1дете

144

131

166

154

192

192

3возрасни

189

177

189

177

214

214

JUNIOR SUITE MOUNTINE VIEW / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

154

140

154

140

178

178

1возрасен+1дете

154

140

154

140

178

178

1возрасен+2деца

154

140

177

163

201

201

2возрасни

154

140

154

140

178

178

2возрасни+1дете

154

140

177

163

201

201

3возрасни

200

186

200

186

223

223

DELUXE SUITE / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

192

169

192

169

217

217

1возрасен+1дете

192

169

192

169

217

217

1возрасен+2деца

192

169

214

192

239

239

1возрасен+3деца

192

169

237

214

262

262

2возрасни

192

169

192

169

217

217

2возрасни+1дете

192

169

214

192

239

239

2возрасни+2деца

192

169

237

214

262

262

3возрасни

237

214

237

214

262

262

ALPINE SUITE / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

263

239

263

239

287

287

1возрасен+1дете

263

239

263

239

287

287

1возрасен+2деца

263

239

286

262

310

310

1возрасен+3деца

263

239

309

285

333

333

2возрасни

263

239

263

239

287

287

2возрасни+1дете

263

239

286

262

310

310

2возрасни+2деца

263

239

309

285

333

333

3возрасни

309

285

309

285

333

333

Период за откажување

10 денови

10 денови

10 денови

10 денови

10 денови

10 денови

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Минимум престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Доплати

Возрасен

Дете 6-12

       

Туристичка такса по лице, на ден

1,50

1,50

       

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA 5*EARLY BOOKINGS цени

25.05-30.06STOP SALE 31.05-02.06

09.09-30.11

01.07-02.08; 12.08-08.09; 03.08-11.08

     

DBL TOWN VIEW / Ноќевање со појадок

     

Еднокреветна соба

64

64

84

     

1возрасен+1дете

72

72

92

     

1возрасен+2деца

72

95

115

     

2возрасни

72

72

92

     

2возрасни+1дете

72

95

115

     

3возрасни

117

117

138

     

DBL MOUNTINE VIEW / Ноќевање со појадок

     

Еднокреветна соба

78

78

98

     

1возрасен+1дете

86

86

105

     

1возрасен+2деца

86

108

128

     

2возрасни

86

86

105

     

2возрасни+1дете

86

108

128

     

3возрасни

131

131

150

     

DBL EXECUTIVE / Ноќевање со појадок

     

Еднокреветна соба

92

91

111

     

1возрасен+1дете

99

99

119

     

1возрасен+2деца

99

122

141

     

2возрасни

99

99

119

     

2возрасни+1дете

99

122

141

     

3возрасни

145

145

164

     

JUNIOR SUITE TOWN VIEW / Ноќевање со појадок

     

Еднокреветна соба

105

105

125

     

1возрасен+1дете

105

105

125

     

1возрасен+2деца

105

128

148

     

2возрасни

105

105

125

     

2возрасни+1дете

105

128

148

     

3возрасни

150

150

171

     

JUNIOR SUITE MOUNTINE VIEW / Ноќевање со појадок

     

Еднокреветна соба

119

119

139

     

1возрасен+1дете

119

119

139

     

1возрасен+2деца

119

141

162

     

2возрасни

119

119

139

     

2возрасни+1дете

119

141

162

     

3возрасни

164

164

185

     

DELUXE SUITE / Ноќевање со појадок

     

Еднокреветна соба

145

145

172

     

1возрасен+1дете

145

145

172

     

1возрасен+2деца

145

168

195

     

1возрасен+3деца

145

190

218

     

2возрасни

145

145

172

     

2возрасни+1дете

145

168

195

     

2возрасни+2деца

145

190

218

     

3возрасни

190

190

218

     

ALPINE SUITE / Ноќевање со појадок

     

Еднокреветна соба

195

195

222

     

1возрасен+1дете

195

195

222

     

1возрасен+2деца

195

218

245

     

1возрасен+3деца

195

241

268

     

2возрасни

195

195

222

     

2возрасни+1дете

195

218

245

     

2возрасни+2деца

195

241

268

     

3возрасни

241

241

268

     

Период за откажување

10 денови

10 денови

10 денови

     

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

     

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

     

Минимум престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

 

Доплати

Возрасен

Дете 6-12

       

Туристичка такса по лице, на ден

1,50 €

1,50

       

Деца 6-12

Во цените е вклучено појадок, интернет, детско катче, 2 типови на сауна, парна бања, внатрешен и надворешен базен, теретана

Доплата за полупансион:

**Петок и сабота: 26 EUR по лице на ден

 

*Недела-Четврток: 24 EUR по лице.

 

***Освен во периодот 01.08–31.08.2018 доплатата е 26 EUR по лице на ден (понеделеник-недела)

 

Деца под 5,99 години престојуваат бесплатно и имаат бесплатни оброци. Деца од 6-11.99 години користат 50 попуст од цената на полупансион за возрасен

Откажувањата и непојавувањата ќе бидат целосно наплатени заедно со сите доплати, со оглед на тоа што резервациите треба да бидат однапред платени

 

§ 60 денови однапред плаќање

 

§ Сите резервации направени 60 денови пред пристигнувањето и платени во рок од 5 дена после потврдата добиена од страна на хотелот. Уплатениот износ не се рефундира. Валидно за резервации направени до 30.11.2018.

Специјален попуст:

Период: 25.05- 30.06.2017

 

§ Деца до 11,99 престојуваат бесплатно на дополнително легло во собата со родителите

 

Период: 25.05 - 30.11.18, освен периодот 03.08-11.08.18

 

§ Една вечера

 

§ 15% попуст во Лоби барот од 5 до 7 pm за време на работните денови од недела до четврток

 

§ Бесплатно надворешен обезбеден паркинг и билијард

 

Период: 25.05 - 30.06.18 and 09.09-30.11.18

 

Плати 6 – Остани 7

 

§ 7мата ноќ за сите резервации е бесплатна

 

§ Бесплатна надградба во поголема соба или апартман доколку има слободни

 

§ Ран check in после 10 am и доцен check out до 2 pm според слободни соби

 

§ Бесплатно користење на велосипеди

http://www.kempinski.com/en/bansko/hotel-grand-arena/welcome/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе