Следете нé или притиснете Escape

Хотел FESTA CHAMKORIA

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел со традиционална архитектура и модерен дизајн кој располага со: пространи соби, бар, интернет, спа центар, билијард, куглана

Локација: 1400м од центарот на Боровец, 1200м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 48 соби, опремени со: сат ТВ, клима, телефон, сеф, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.festachamkoria.com/?lng=en

 

Geolocation

FESTA CHAMKORIA 4*

16.04 - 15.06;               10.09 - 30.11                   Работни денови

Работни денови                  16.06 - 09.09 + Петок/Сабота:          16.04 - 15.06;             10.09 - 30.11

Петок/Сабота:           16.06 -09.09

STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

24

30

33

1возрасен+1дете

23

32

34

2возрасни

31

42

46

JUNIOR SUITE / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

35

47

52

JS 1возрасен+1дете

35

47

52

JS 1возрасен+2деца

35

47

52

JS 2возрасни

35

47

52

JS 2возрасни+1дете

35

47

52

JS 2возрасни+2деца

44

58

66

JS 3возрасни

48

63

71

JS 3возрасни+1дете

48

63

71

ONE BEDROOM APARTMENT / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

42

56

62

1возрасен+1дете

42

56

62

1возрасен+2деца

49

64

71

2возрасни

42

56

62

2возрасни+1дете

42

56

62

2возрасни+2деца

53

70

77

3возрасни

57

75

83

3возрасни+1дете

57

75

83

Период за откажување:

7 денови

7 денови

7 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

Период за откажување:

3 денови

3 денови

3 денови

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-13

 

Полупансион

6,00 €

4

 

Се Вклучено Лајт

13,00 €

7

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00

1,00

 

Деца 2-13

*Во цената е вклучено користење на базен, сауна, парна бања, фитнес центар, интернет и паркинг

http://www.festachamkoria.com/?lng=en

Опис на All Inclusive Light / Период: 15.05 - 31.10

Појадок: 08:00-10:00 шведска маса, кафе, млеко, какао, чај, џусеви, вода

Ручек: 12.00-14.00 шведска маса, џусеви, вода, вино во часа, пиво

Ужина: 16.00-17.00 кафе, млеко, какао, чај, џусеви, вода, слатки и грицки

Вечера: 19.00-21.00 шведска маса, џусеви, вода, вино во часа, пиво

Забелешки: Доколку има помалку од 15 гости го хотелот оброците се по однапред одбрано мени

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе