Следете нé или притиснете Escape

Хотел RADINA'S WAY

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, бар, спа центар, сеф, интернет, конференциска сала, остава за ски опрема, детско катче, базен

Локација: 1200м од центарот на Боровец, 1200м од ски лифтот

Опис на собите: кабелска ТВ, мини бар, сеф, телефон, фен, бања

http://www.radinasway.com/en/

Geolocation

RADINA'S WAY 4*

01.04-30.11

 

STANDART / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

35

 

1возрасен+1дете

48

 

1возрасен+2деца

54

 

2возрасни

54

 

2возрасни+1дете

54

 

STANDART / Полупансион

 

Еднокреветна соба

41

 

1возрасен+1дете

58

 

1возрасен+2деца

65

 

2возрасни

65

 

2возрасни+1дете

65

 

FAMILY ROOM / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

NO

 

FR 1возрасен+1дете

54

 

FR 1возрасен+2деца

60

 

FR 1возрасен+3деца

76

 

FR 2возрасни

60

 

FR 2возрасни+1дете

60

 

FR 2возрасни+2деца

76

 

FR 3возрасни

85

 

FR 3возрасни+1дете

85

 

FR 4возрасни

109

 

FAMILY ROOM / Полупансион

 

Еднокреветна соба

NO

 

FR 1возрасен+1дете

65

 

FR 1возрасен+2деца

72

 

FR 1возрасен+3деца

90

 

FR 2возрасни

72

 

FR 2возрасни+1дете

72

 

FR 2возрасни+2деца

90

 

FR 3возрасни

101

 

FR 3возрасни+1дете

101

 

FR 4возрасни

129

 

ONE BEDROOM APARTMENT / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

67

 

1возрасен+2деца

67

 

1возрасен+3деца

84

 

2возрасни

67

 

2возрасни+1дете

67

 

2возрасни+2деца

84

 

3возрасни

94

 

3возрасни+1дете

94

 

4возрасни

121

 

ONE BEDROOM APARTMENT / Полупансион

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

79

 

1возрасен+2деца

79

 

1возрасен+3деца

98

 

2возрасни

79

 

2возрасни+1дете

79

 

2возрасни+2деца

98

 

3возрасни

110

 

3возрасни+1дете

110

 

4возрасни

142

 

ONE BEDROOM APARTMENT LUX / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

75

 

1возрасен+2деца

75

 

1возрасен+3деца

94

 

2возрасни

75

 

2возрасни+1дете

75

 

2возрасни+2деца

94

 

3возрасни

105

 

3возрасни+1дете

105

 

4возрасни

135

 

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE / Полупансион

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

87

 

1возрасен+2деца

87

 

1возрасен+3деца

108

 

2возрасни

87

 

2возрасни+1дете

87

 

2возрасни+2деца

108

 

3возрасни

121

 

3возрасни+1дете

121

 

4возрасни

156

 

Период за откажување:

1 денови

 

Пенали за откажување:

прва ноќ

 

Пенали за непојавување:

2 ноќи

 

Минимум престој:

-

 

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

Празничен Велигденски ручек 16.04/ST.GEORFE 06.05 - Задолжително

11,00 €

6

Туристичка такса

1,00 €

1

Деца 2-12

*Во цената е вклучено користење на базен, фитнес центар, сауна, парна бања, интернет и паркинг

http://www.radinasway.com/en/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе