Следете нé или притиснете Escape

Хотел SAMOKOV

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е опремен со ресторан, бар, ноќен клуб, спа центар, фитнес центар, куглана, базен

Локација: во самиот центар на Боровец, на 100м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 261 соба, опремени со: балкон, сат ТВ, телефон, бања

http://www.samokov.com/

Geolocation

SAMOKOV  4*

21.03-21.12

 

DOUBLE STANDARD / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

31

 

1возрасен+1дете

38

 

1возрасен+2деца

50

 

2возрасни

50

 

2возрасни+1дете

63

 

3возрасни

70

 

DOUBLE STANDARD / Полупансион

 

Еднокреветна соба

39

 

1возрасен+1дете

46

 

1возрасен+2деца

62

 

2возрасни

62

 

2возрасни+1дете

77

 

3возрасни

86

 

DOUBLE LUX / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

39

 

1возрасен+1дете

79

 

1возрасен+2деца

105

 

2возрасни

105

 

2возрасни+1дете

131

 

3возрасни

147

 

DOUBLE LUX / Полупансион

 

Еднокреветна соба

47

 

1возрасен+1дете

99

 

1возрасен+2деца

132

 

2возрасни

132

 

2возрасни+1дете

165

 

3возрасни

185

 

Периоди за откажување

3 денови

 

Пенали за откажување:

прва ноќ

 

Пенали за непојавување:

2 ноќи

 

Минимум престој:

-

 

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

Туристичка такса

1,00 €

1

Деца 6-12

*Во цената е вклучено користење на базен, турска бања, сауна, арома сауна, интернет во јавните простории и доцен check out доколку е слободна собата

**Цените не се валидни за официјалните празници

http://www.samokov.com/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе