Следете нé или притиснете Escape

МАЛИА, КритНајголемиот и најуникатниот Грчки остров, долг повеќе од 250 километри. Идеално место за сите авантуристи! Островот не е познат само по своите песочни плажи, морето, богата историја, туку и по своите кањони, планини, зелени долини. Сезоната на Крит трае од април до крајот на октомври, благодарение на благата клима поради која островот има повеќе од 300 сончеви денови годишно. Крит е вистински спој на историјата и сегашноста. Посетете ги рушевините од Миноанската култура, класичните Грчки, Римски и Отомански градби, како и модерната инфраструктура.

Малиа е најпознатотo место за забавa на Крит, а секако и едно од најпознатите места за забава во цела Грција. Секоја година привлекува илјадници млади туристи од целиот свет. И не само млади. Туку сите оние кои се љубители на добрите забави.

Се наоѓа на околу 37 километри источно од Хераклион. Располага со големи и мали хотели, апартмани, многу бројни рент-а-кар, таверни и ресторани на секој чекор на улицците, барови, клубови.

Доколку сеуште немате одберено хотел на Малиа, погледнете ги хотелите кои Ви ги нудиме, за кои сметаме дека се одлични во однос на локацијата и забавите.

 

Хит дестинација за млади - МАЛИА

Aglaia Apartments-Malia-Crete-Heraklion
No votes yet
Anemi Studios & Apartments-Stalis, Crete-Heraklion
1
Average: 1 (1 vote)
Vagelis Studios & Apartments - Malia, Crete-Heraklion
3
Average: 3 (1 vote)
Triton Malia Hotel - Malia, Crete-Heraklion
3
Average: 3 (1 vote)
Triton Garden Hotel - Malia, Crete-Heraklion
3
Average: 3 (1 vote)
Stalis Bay Studios & Apatrments - Stalis, Crete-Heraklion
3
Average: 3 (1 vote)
Blue Sky Apartments- Malia, Crete-Heraklion
No votes yet

Сите понуди за Хит дестинација за млади - МАЛИА