Следете нé или притиснете Escape

Port Marina 3* - Pefkochori, Kassandra-Chalkidiki

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа на 350м од плажата, во тивка околина меѓу Пефкохори и Палиури. Во него составен дел се олимписки базен со кревети и чадори, и бар-ресторан покрај базенот.

 

 

XENIOS PORT MARINA 3* GLAROKAVOS www.portmarina.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ПЛУС ВО ЕВРА

Број на лица

25.04-23.05

24.05-17.06

18.06-09.07

10.07-24.07

16.08-29.08

25.07-15.08

30.08-20.09

21.09-14.10

FAMILY ROOM ONE BEDROOM POOL VIEW

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

93

101

152

185

200

141

77

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

102

111

166

202

218

154

84

4 ВОЗРАСНИ

118

129

193

235

255

180

98

FAMILY ROOM ONE BEDROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

100

107

159

189

208

149

82

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

109

117

173

206

227

163

90

4 ВОЗРАСНИ

127

136

202

241

265

190

105

STANDARD ROOM GARDEN VIEW

2 ВОЗРАСНИ

56

62

93

120

131

88

52

1 ВОЗРАСНИ

56

62

93

120

131

88

52

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

56

62

93

120

131

88

52

STANDARD ROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ

59

65

97

123

134

91

55

1 ВОЗРАСНИ

59

65

97

123

134

91

55

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

59

65

97

123

134

91

55

STANDARD SINGLE ROOM GARDEN VIEW

1 ВОЗРАСНИ

50

56

84

108

118

79

47

SUPERIOR ROOM GARDEN VIEW

2 ВОЗРАСНИ

70

76

121

146

157

107

60

1 ВОЗРАСНИ

70

76

121

146

157

107

60

3 ВОЗРАСНИ

84

91

145

175

188

128

72

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

70

76

121

146

157

107

60

1 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

70

76

121

146

157

107

60

2 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

70

76

121

146

157

107

60

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

77

84

133

160

173

118

66

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

84

91

145

175

188

128

72

SUPERIOR ROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ

75

81

127

148

164

115

65

1 ВОЗРАСНИ

75

81

127

148

164

115

65

3 ВОЗРАСНИ

89

97

152

178

197

137

78

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

75

81

127

148

164

115

65

1 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

75

81

127

148

164

115

65

2 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

75

81

127

148

164

115

65

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

82

89

140

163

181

126

71

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

89

97

152

178

197

137

78

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА КОМПЛЕТ ПАНСИОН ПЛУС ВО ЕВРА

FAMILY ROOM ONE BEDROOM POOL VIEW

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

125

133

184

217

232

173

109

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

138

147

202

238

255

191

120

4 ВОЗРАСНИ

160

170

235

276

296

221

139

FAMILY ROOM ONE BEDROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

132

139

191

221

240

181

114

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

146

153

210

243

264

200

126

4 ВОЗРАСНИ

169

177

243

282

306

231

146

STANDARD ROOM GARDEN VIEW

2 ВОЗРАСНИ

77

83

114

140

151

109

73

1 ВОЗРАСНИ

66

72

104

130

141

99

62

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

72

78

109

136

147

104

68

STANDARD ROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ

79

85

118

144

155

111

75

1 ВОЗРАСНИ

69

75

107

134

145

101

65

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

75

81

113

139

150

107

71

STANDARD SINGLE ROOM GARDEN VIEW

1 ВОЗРАСНИ

61

66

94

118

128

90

57

SUPERIOR ROOM GARDEN VIEW

2 ВОЗРАСНИ

90

96

141

166

177

128

80

1 ВОЗРАСНИ

80

86

131

156

167

117

70

3 ВОЗРАСНИ

115

122

176

206

219

159

102

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

86

92

137

162

173

123

76

1 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

91

98

142

167

179

129

81

2 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

96

102

147

172

183

133

86

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

109

116

165

192

205

150

98

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

120

128

181

211

225

165

108

SUPERIOR ROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ

95

102

147

169

185

135

85

1 ВОЗРАСНИ

85

91

137

158

175

125

75

3 ВОЗРАСНИ

120

128

183

209

228

168

109

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

91

97

143

164

180

131

81

1 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

96

103

149

170

186

136

86

2 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

101

107

153

174

191

141

91

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

114

121

172

195

213

158

103

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

126

134

189

214

234

174

114

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО ВО ЕВРА

FAMILY ROOM ONE BEDROOM POOL VIEW

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

148

156

207

240

255

196

132

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

163

172

227

263

280

216

145

4 ВОЗРАСНИ

187

198

262

304

323

248

166

FAMILY ROOM ONE BEDROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

155

162

214

244

263

204

137

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

171

178

235

268

289

225

151

4 ВОЗРАСНИ

196

205

271

309

334

259

173

STANDARD ROOM GARDEN VIEW

2 ВОЗРАСНИ

90

96

128

154

165

123

86

1 ВОЗРАСНИ

73

79

110

137

148

105

69

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

83

90

121

147

158

116

80

STANDARD ROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ

93

99

131

158

169

125

89

1 ВОЗРАСНИ

76

82

114

140

152

108

72

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

86

92

125

151

162

118

82

STANDARD SINGLE ROOM GARDEN VIEW

1 ВОЗРАСНИ

68

73

101

125

135

97

64

SUPERIOR ROOM GARDEN VIEW

2 ВОЗРАСНИ

104

110

155

180

191

141

94

1 ВОЗРАСНИ

87

93

138

163

174

124

77

3 ВОЗРАСНИ

135

143

196

226

240

180

123

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

97

103

148

173

184

134

87

1 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

107

114

158

183

195

145

97

2 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

114

121

165

190

201

152

104

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

132

138

188

215

227

173

121

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

145

153

207

237

250

190

133

SUPERIOR ROOM SEA VIEW

2 ВОЗРАСНИ

109

115

161

182

199

149

99

1 ВОЗРАСНИ

92

98

144

165

182

132

82

3 ВОЗРАСНИ

141

149

204

229

249

189

129

1 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

102

108

154

176

192

142

92

1 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

112

119

165

186

202

152

102

2 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

119

126

171

193

209

159

109

2 ВОЗРАСНИ + 2 ДЕЦА (2-13.99)

137

144

194

218

236

181

126

3 ВОЗРАСНИ + 1 ДЕЦА (2-13.99)

151

159

214

240

259

199

139

Мин. престој

5

5

5

7

7

5

5

Туристичка такса 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа во агенција

 

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

Сместување

27.04-14.05

15.05-13.06

14.06-05.07

06.07-24.08

25.08-15.09

16.09-30.09

01.10-14.10

30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2017 КОИ ВАЖАТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДИТЕ: 27.04-13.06.2018 И 16.09-14.10.2018

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2017 КОИ ВАЖАТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 14.06-15.09.2018

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2018 КОИ ВАЖАТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 14.06-15.09.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2018 КОИ ВАЖАТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 14.06-15.09.2018

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2018 КОИ ВАЖАТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДИТЕ: 27.04-13.06.2018 И 16.09-14.10.2018

Цените се дадени во евра, по лице, на ден, на база полупансион

Single Room Garden View

Возрасен

48

53

78

101

80

55

41

Double Room Garden View

Возрасен

27

30

43

56

45

31

23

Double Room Sea View

Возрасен

28

31

45

58

46

32

24

Double Superior Up to 4 pax Garden View

Возрасен

33

36

56

67

58

37

27

Трето возрасно лице

70%

70%

70%

70%

70%

70%

70%

Дете (0-1.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Прво дете (2-13.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Второ дете (2-13.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Double Superior Up to 4 pax Sea View

Возрасен

36

39

59

70

61

40

29

Трето возрасно лице

70%

70%

70%

70%

70%

70%

70%

Дете (0-1.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Прво дете (2-13.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Второ дете (2-13.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Family 1 Bedroom Up to 4 pax Pool View

Возрасен

41

44

65

78

66

45

31

Трето возрасно лице

70%

70%

70%

70%

70%

70%

70%

Четврто возрасно лице

70%

70%

70%

70%

70%

70%

70%

Дете (0-1.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Прво дете (2-13.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Второ дете (2-13.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Family 1 Bedroom Up to 4 pax Sea View

Возрасен

44

46

67

81

69

48

33

Трето возрасно лице

70%

70%

70%

70%

70%

70%

70%

Четврто возрасно лице

70%

70%

70%

70%

70%

70%

70%

Дете (0-1.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Прво дете (2-13.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Второ дете (2-13.99)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Доплата за Се Вклучено

Возрасен

16

16

16

16

16

16

16

Дете (2-13.99)

9

9

9

9

9

9

9

Минимум престој

5

5

7

7

7

5

5

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе