Следете нé или притиснете Escape

Portes Beach 4* - Nea Potidea, Kassandra-Chalkidiki

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Portes Beach Хотелот е лоциран во Неа Потидеа, Халкидики. Хотелот е издигнат покрај плажа со градина и борова шума која се протега се до морето. Portes Beach ве поканува да се забавувате и релаксирате во кристално чистата вода, да се прошетате и играте бескрајно на преубавата плажа.

Се наоѓа на самата плажа на 2km од Неа Потидеа.

Располага со: детски капацитети, сала, сателитска ТВ, телефон, спортски терени, сеф, фрижидер/минибар, фен, ресторан, паркинг, бежичен интернет, мини маркет, бар и клима уред.

 

PORTES BEAДЕЦА **** POTIDEA                                      www.portesbeaдеца.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

Број на лица

15.04-20.05

28.09-31.10

21.05-13.06

10.09-27.09

14.06-27.07

28.08-09.09

28.07-27.08

DOUBLE ROOM FOR SINGLE USE

1Возрасни+1деца(2-13.99)

72

111

173

196

SINGLE ROOM

1Возрасни

55

92

145

162

1Возрасни+1деца(0-1)

55

92

145

162

DOUBLE ROOM

2Возрасни

80

123

192

217

3Возрасни

99

165

260

293

3Возрасни+1деца(0-1)

99

165

260

293

3Возрасни+1деца(2-13.99)

99

165

260

293

2Возрасни+1деца(0-1)

80

123

192

217

2Возрасни+1деца(2-13.99)

80

123

192

217

2Возрасни+2деца(0-1)

80

123

192

217

2Возрасни+2деца(0-1)(2-13.99)

80

123

192

217

2Возрасни+2деца(2-13.99)

99

152

240

271

DOUBLE SUPERIOR

2Возрасни

95

147

231

261

3Возрасни

119

198

311

351

3Возрасни+1деца(0-1)

119

198

311

351

3Возрасни+1деца(2-13.99)

119

198

311

351

2Возрасни+1деца(0-1)

95

147

231

261

2Возрасни+1деца(2-13.99)

95

147

231

261

2Возрасни+2деца(0-1)

95

147

231

261

2Возрасни+2деца(0-1)(2-13.99)

95

147

231

261

2Возрасни+2деца(2-13.99)

119

183

288

325

PROMO ROOM

2Возрасни

73

113

177

200

3Возрасни

92

151

239

270

3Возрасни+1деца(0-1)

92

151

239

270

3Возрасни+1деца(2-13.99)

92

151

239

270

2Возрасни+1деца(0-1)

73

113

177

200

2Возрасни+1деца(2-13.99)

73

113

177

200

2Возрасни+2деца(0-1)

73

113

177

200

2Возрасни+2деца(0-1)(2-13.99)

73

113

177

200

2Возрасни+2деца(2-13.99)

92

140

221

250

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО

DOUBLE ROOM FOR SINGLE

1Возрасни+1деца(2-13.99)

108

161

228

250

SINGLE ROOM

1Возрасни

76

120

175

193

1Возрасни+1деца(0-1)

76

120

175

193

DOUBLE ROOM

2Возрасни

120

179

253

277

3Возрасни

150

241

341

375

3Возрасни+1деца(0-1)

150

241

341

375

3Возрасни+1деца(2-6.99)

150

241

341

375

2Возрасни+1Возрасни+1деца(7-13.99)

150

241

404

444

2Возрасни+1деца(0-1)

120

179

253

277

2Возрасни+1деца(2-6.99)

120

179

253

277

2Возрасни+1деца(7-13.99)

120

179

316

347

2Возрасни+2деца(0-1)

120

179

253

277

2Возрасни+2деца(0-1)(2-6.99)

120

179

253

277

2Возрасни+2деца(0-1)(7-13.99)

120

179

316

347

2Возрасни+2деца(2-6.99)

150

223

316

347

2Возрасни+2деца(2-6)(7-13.99)

150

223

316

347

2Возрасни+2деца(7-13.99)

150

223

379

417

DOUBLE SUPERIOR

2Возрасни

136

203

292

322

3Возрасни

169

274

393

433

3Возрасни+1деца(0-1)

169

274

393

433

3Возрасни+1деца(2-6.99)

169

274

393

433

3Возрасни+1деца(7-13.99)

169

274

466

514

2Возрасни+1деца(0-1)

136

203

292

322

2Возрасни+1деца(2-6.99)

136

203

292

322

2Возрасни+1деца(7-13.99)

136

203

364

401

2Возрасни+2деца(0-1)

136

203

292

322

2Возрасни+2деца(0-1)(2-6.99)

136

203

292

322

2Возрасни+2деца(0-1)(7-13.99)

136

203

364

401

2Возрасни+2деца(2-6.99)

169

253

364

401

2Возрасни+2деца(2-6.99)(7-13.99)

169

253

364

401

2Возрасни+2деца(7-13.99)

169

253

436

482

PROMO ROOM

2Возрасни

111

165

233

255

3Возрасни

138

222

314

345

3Возрасни+1деца(0-1)

138

222

314

345

3Возрасни+1деца(2-6.99)

138

222

314

345

3Возрасни+1деца(7-13.99)

138

222

372

409

2Возрасни+1деца(0-1)

111

165

233

255

2Возрасни+1деца(2-6.99)

111

165

233

255

2Возрасни+1деца(7-13.99)

111

165

291

319

2Возрасни+2деца(0-1)

111

165

233

255

2Возрасни+2деца(0-1)(2-6.99)

111

165

233

255

2Возрасни+2деца(0-1)(7-13.99)

111

165

291

319

2Возрасни+2деца(2-6.99)

138

206

291

319

2Возрасни+2деца(2-6)(7-13.99)

138

206

291

319

2Возрасни+2деца(7-13.99)

138

206

349

383

Мин. Престој

3

3

4

4

Туристичка такса 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

 

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

Сместување

30.04 – 20.05

28.09 – 21.10

21.05 – 13.06

10.09 – 27.09

14.06 – 27.07

28.08 – 09.09

28.07 – 27.08

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2017

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2018 КОИ ВАЖАТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДИТЕ: 30.04-20.05.2018 И 28.09-21.10.2018

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2018 КОИ ВАЖАТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОДОТ 21.05-27.09.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2018

Цените се дадени во евра, по лице, на ден, на база на полупансион

/%-попуст/

Double/Triple Promo Room

Возрасен

36

54

83

94

Трето возрасно лице

30%

30%

30%

30%

Дете (0-1.99)

100%

100%

100%

100%

Прво дете (2-6.99)

100%

100%

100%

100%

Второ дете (2-6.99)

50%

50%

50%

50%

Прво дете (7-13.99)

100%

100%

100%

100%

Второ дете (7-13.99)

50%

50%

50%

50%

Double/Triple Standard

Возрасен

39

60

92

105

Трето возрасно лице

30%

30%

30%

30%

Дете (0-1.99)

100%

100%

100%

100%

Прво дете (2-6.99)

100%

100%

100%

100%

Второ дете (2-6.99)

50%

50%

50%

50%

Прво дете (7-13.99)

100%

100%

100%

100%

Второ дете (7-13.99)

50%

50%

50%

50%

Single Room Standard

Возрасен

55

89

139

157

Цените се дадени во  евра, по лице, на ден, на база на Се Вклучено

Double/Triple Promo Room

Возрасен

54

79

110

121

Трето возрасно лице

30%

30%

30%

30%

Дете (0-1.99)

100%

100%

100%

100%

Прво дете (2-6.99)

100%

100%

100%

100%

Второ дете (2-6.99)

50%

50%

50%

50%

Прво дете (7-13.99)

100%

100%

100%

100%

Второ дете (7-13.99)

50%

50%

50%

50%

Double/Triple Standard

Возрасен

60

88

122

134

Трето возрасно лице

30%

30%

30%

30%

Дете (0-1.99)

100%

100%

100%

100%

Прво дете (2-6.99)

100%

100%

100%

100%

Второ дете (2-6.99)

50%

50%

50%

50%

Прво дете (7-13.99)

100%

100%

100%

100%

Второ дете (7-13.99)

50%

50%

50%

50%

Single Room Standard

Возрасен

75

117

168

186

Минимум престој

3

3

4

4

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе