Следете нé или притиснете Escape

Крит - 4 ноќевања

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

 

1. ден 23.05.2018 Скопје – Солун – Крит

Состанок на групата пред агенција во 12:15 часот. Трансфер до аеродромот во Солун во 12:30 часот. Лет за Крит во 18:55 часот. Слетување во Крит (Хераклион) во 20:10 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Вечера во зависност од избраната услуга. Ноќевање.

2 – 4. ден 24.05 – 26.05.2018 Крит

Денови за одмор, релаксација, уживање и истражување на островот. Ви препорачуваме посета на туристичките центри Ретимно, Херсонисос, Малиа (познато место по песочните плажи каде се организираат журки 24/7). И Хераклион како помирно место. Агиос Николаос или грчкиот Сен Тропе каде се наоѓа една од најубавите марини и “езерото без дно”, каде се верува дека се капела Атина. Кносос, археолошко наоѓалиште каде се наоѓаат остатоци од Минајската цивилизација, Археолошкиот музеј во Хераклион, каде се наоѓаат остатоци од Неолитот до Римската империја.

5. ден 27.05.2018 Крит – Солун – Скопје

Одјавување од собите согласно хотелските правила. Слободно време за прошетки и уживање. Трансфер до аеродромот во попладневните часови. Лет за Солун во 19:30 часот. Слетување во Солун во 20:45 часот. Трансфер до Скопје после слетувањето на чартерот од Солун (во 22:20 часот) 

 

КРИТ

 

 

 

Хотел

Период: 23.05 – 27.05.2018 (4 ноќи/5 дена)

Цените се дадени во евра, по лице во двокреветна соба, на база на наведената услуга

 

 

 

 

Наем на студио

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Michele Marie Apartments (Heraklion)

https://www.booking.com/hotel/gr/michel-mari.html#map_closed

56

215

45

316

 

Iliana Apartments & Hotel 2* (Rethymno)

http://www.iliana-hotel.gr/home.html

64

215

45

324

 

Anemi Studios & Apartments (Heraklion)

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g644210-d292354-Reviews-Anemi_Apartments-Stalis_Crete.html

65

215

45

325

 

 

 

Хотел

 

Ноќевање со појадок

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Triton 2* (Stalis)

http://www.tritonroomsstalis.com/en-gb

51

215

45

311

 

Hersonissos Central 3* (Hersonissos)

http://centralhersonissos.com/en/

66

215

45

326

 

Alia Beach 3* (Heraklion)

http://www.aliabeachhotel.gr/

108

215

45

368

 

Agrabella 3* (Heraklion)

http://agrabella.gr/

90

215

45

384

 

Minos 4* (Rethymno)

http://www.minos.gr/

168

215

45

428

 

Aldemar Royal Mare Luxury Resort & Thalasso 5* (Anissaras)

http://www.aldemar-resorts.gr/EN/Home/

308

215

45

568

 

 

 

Хотел

 

Полупансион

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Edem Beach 2* (Rethymno)

http://edem-beach-rethymno.rethymnotownhotels.com/en/

74

215

45

334

 

Klio Aparthotel 4* (Gouves)

http://klioaparthotel.gr/

114

215

45

374

 

Adele Beach 3* (Adele)

http://www.adelebeach.gr/

126

215

45

386

 

Golden Beach 4* (Heraklion)

http://www.goldenhotels.gr/en/golden-beach/hotel-overview

112

215

45

372

 

Agrabella 3* (Heraklion)

http://agrabella.gr/

108

215

45

368

 

Hersonissos Maris 4* (Hersonissos)

https://www.booking.com/hotel/gr/hersonissos-maris.en-gb.html

184

215

45

444

 

Hermes 4* (Agios Nicolaos)

https://www.booking.com/hotel/gr/hermescrete.en-gb.html

174

215

45

434

 

Amalthia Beach 4* (Chania)

http://www.amalthia-hotel.gr/en

238

215

45

498

 

 

 

Хотел

 

Се вклучено

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Triton Malia 3* (Heraklion)

https://www.booking.com/hotel/gr/triton-malia.en-gb.html

88

215

45

348

 

Bomo Club Amnissos Residence 3* (Rethymno)

https://www.bomoclub.com/

118

215

45

378

 

Bomo Club Krini Beach 3+* (Rethymno)

https://www.bomoclub.com/

148

215

45

408

 

Bomo Club Gouves Bay 4* (Heraklion)

https://www.bomoclub.com/

141

215

45

401

 

Atalli Village 3+* (Rethymno)

http://atali-village.rethymnon.hotel-crete.net/

160

215

45

420

 

Aqua Sun Village 4* (Hersonissos)

http://www.erihotels.gr/sunvillage/hotel

122

215

45

382

 

Eri Beach 4* (Hersonissos)

http://www.erihotels.gr/beach/hotel

134

215

45

394

 

Europa Beach 4* (Analipsis)

http://www.europabeach.gr/

151

215

45

411

 

Elounda Breeze Resort 4* (Elounda)

http://www.eloundabreeze.gr/en/

188

215

45

448

 

 

 

 

Програма на патување:

1. ден 23.05.2018 Скопје – Солун – Крит

Состанок на групата пред агенција во 12:15 часот. Трансфер до аеродромот во Солун во 12:30 часот. Лет за Родос во 18:55 часот. Слетување во Крит (Хераклион) во 20:10 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Вечера во зависност од избраната услуга. Ноќевање.

2 – 4. ден 24.05 – 26.05.2018 Крит

Денови за одмор, релаксација, уживање и истражување на островот. Ви препорачуваме посета на туристичките центри Ретимно, Херсонисос, Малиа (познато место по песочните плажи каде се организираат журки 24/7). И Хераклион како помирно место. Агиос Николаос или грчкиот Сен Тропе каде се наоѓа една од најубавите марини и “езерото без дно”, каде се верува дека се капела Атина. Кносос, археолошко наоѓалиште каде се наоѓаат остатоци од Минајската цивилизација, Археолошкиот музеј во Хераклион, каде се наоѓаат остатоци од Неолитот до Римската империја.

5. ден 27.05.2018 Крит – Солун – Скопје

Одјавување од собите согласно хотелските правила. Слободно време за прошетки и уживање. Трансфер до аеродромот во попладневните часови. Лет за Солун во 19:30 часот. Слетување во Солун во 20:45 часот. Трансфер до Скопје после слетувањето на чартерот од Солун (во 22:20 часот)

 

КРИТ

 

 

 

Хотел

Период: 23.05 – 27.05.2018 (4 ноќи/5 дена)

Цените се дадени во евра, по лице во двокреветна соба, на база на наведената услуга

 

 

 

 

Наем на студио

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Michele Marie Apartments (Heraklion)

https://www.booking.com/hotel/gr/michel-mari.html#map_closed

56

215

45

316

 

Iliana Apartments & Hotel 2* (Rethymno)

http://www.iliana-hotel.gr/home.html

64

215

45

324

 

Anemi Studios & Apartments (Heraklion)

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g644210-d292354-Reviews-Anemi_Apartments-Stalis_Crete.html

65

215

45

325

 

 

 

Хотел

 

Ноќевање со појадок

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Triton 2* (Stalis)

http://www.tritonroomsstalis.com/en-gb

51

215

45

311

 

Hersonissos Central 3* (Hersonissos)

http://centralhersonissos.com/en/

66

215

45

326

 

Alia Beach 3* (Heraklion)

http://www.aliabeachhotel.gr/

108

215

45

368

 

Agrabella 3* (Heraklion)

http://agrabella.gr/

124

215

45

384

 

Minos 4* (Rethymno)

http://www.minos.gr/

168

215

45

428

 

Aldemar Royal Mare Luxury Resort & Thalasso 5* (Anissaras)

http://www.aldemar-resorts.gr/EN/Home/

308

215

45

568

 

 

 

Хотел

 

Полупансион

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Edem Beach 2* (Rethymno)

http://edem-beach-rethymno.rethymnotownhotels.com/en/

74

215

45

334

 

Klio Aparthotel 4* (Gouves)

http://klioaparthotel.gr/

114

215

45

374

 

Adele Beach 3* (Adele)

http://www.adelebeach.gr/

126

215

45

386

 

Golden Beach 4* (Heraklion)

http://www.goldenhotels.gr/en/golden-beach/hotel-overview

112

215

45

372

 

Agrabella 3* (Heraklion)

http://agrabella.gr/

108

215

45

368

 

Hersonissos Maris 4* (Hersonissos)

https://www.booking.com/hotel/gr/hersonissos-maris.en-gb.html

184

215

45

444

 

Hermes 4* (Agios Nicolaos)

https://www.booking.com/hotel/gr/hermescrete.en-gb.html

174

215

45

434

 

Amalthia Beach 4* (Chania)

http://www.amalthia-hotel.gr/en

238

215

45

498

 

 

 

Хотел

 

Се вклучено

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Triton Malia 3* (Heraklion)

https://www.booking.com/hotel/gr/triton-malia.en-gb.html

88

215

45

348

 

Bomo Club Amnissos Residence 3* (Rethymno)

https://www.bomoclub.com/

118

215

45

378

 

Bomo Club Krini Beach 3+* (Rethymno)

https://www.bomoclub.com/

148

215

45

408

 

Bomo Club Gouves Bay 4* (Heraklion)

https://www.bomoclub.com/

141

215

45

401

 

Atalli Village 3+* (Rethymno)

http://atali-village.rethymnon.hotel-crete.net/

160

215

45

420

 

Aqua Sun Village 4* (Hersonissos)

http://www.erihotels.gr/sunvillage/hotel

122

215

45

382

 

Eri Beach 4* (Hersonissos)

http://www.erihotels.gr/beach/hotel

134

215

45

394

 

Europa Beach 4* (Analipsis)

http://www.europabeach.gr/

151

215

45

411

 

Elounda Breeze Resort 4* (Elounda)

http://www.eloundabreeze.gr/en/

188

215

45

448

 

 

 

 

Програма на патување:

1. ден 23.05.2018 Скопје – Солун – Крит

Состанок на групата пред агенција во 12:15 часот. Трансфер до аеродромот во Солун во 12:30 часот. Лет за Родос во 18:55 часот. Слетување во Крит (Хераклион) во 20:10 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Вечера во зависност од избраната услуга. Ноќевање.

2 – 4. ден 24.05 – 26.05.2018 Крит

Денови за одмор, релаксација, уживање и истражување на островот. Ви препорачуваме посета на туристичките центри Ретимно, Херсонисос, Малиа (познато место по песочните плажи каде се организираат журки 24/7). И Хераклион како помирно место. Агиос Николаос или грчкиот Сен Тропе каде се наоѓа една од најубавите марини и “езерото без дно”, каде се верува дека се капела Атина. Кносос, археолошко наоѓалиште каде се наоѓаат остатоци од Минајската цивилизација, Археолошкиот музеј во Хераклион, каде се наоѓаат остатоци од Неолитот до Римската империја.

5. ден 27.05.2018 Крит – Солун – Скопје

Одјавување од собите согласно хотелските правила. Слободно време за прошетки и уживање. Трансфер до аеродромот во попладневните часови. Лет за Солун во 19:30 часот. Слетување во Солун во 20:45 часот. Трансфер до Скопје после слетувањето на чартерот од Солун (во 22:20 часот)

 

КРИТ

 

 

 

Хотел

Период: 23.05 – 27.05.2018 (4 ноќи/5 дена)

Цените се дадени во евра, по лице во двокреветна соба, на база на наведената услуга

 

 

 

 

Наем на студио

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Michele Marie Apartments (Heraklion)

https://www.booking.com/hotel/gr/michel-mari.html#map_closed

56

215

45

316

 

Iliana Apartments & Hotel 2* (Rethymno)

http://www.iliana-hotel.gr/home.html

64

215

45

324

 

Anemi Studios & Apartments (Heraklion)

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g644210-d292354-Reviews-Anemi_Apartments-Stalis_Crete.html

65

215

45

325

 

 

 

Хотел

 

Ноќевање со појадок

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Triton 2* (Stalis)

http://www.tritonroomsstalis.com/en-gb

51

215

45

311

 

Hersonissos Central 3* (Hersonissos)

http://centralhersonissos.com/en/

66

215

45

326

 

Alia Beach 3* (Heraklion)

http://www.aliabeachhotel.gr/

108

215

45

368

 

Agrabella 3* (Heraklion)

http://agrabella.gr/

124

215

45

384

 

Minos 4* (Rethymno)

http://www.minos.gr/

168

215

45

428

 

Aldemar Royal Mare Luxury Resort & Thalasso 5* (Anissaras)

http://www.aldemar-resorts.gr/EN/Home/

308

215

45

568

 

 

 

Хотел

 

Полупансион

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Edem Beach 2* (Rethymno)

http://edem-beach-rethymno.rethymnotownhotels.com/en/

74

215

45

334

 

Klio Aparthotel 4* (Gouves)

http://klioaparthotel.gr/

114

215

45

374

 

Adele Beach 3* (Adele)

http://www.adelebeach.gr/

126

215

45

386

 

Golden Beach 4* (Heraklion)

http://www.goldenhotels.gr/en/golden-beach/hotel-overview

112

215

45

372

 

Agrabella 3* (Heraklion)

http://agrabella.gr/

108

215

45

368

 

Hersonissos Maris 4* (Hersonissos)

https://www.booking.com/hotel/gr/hersonissos-maris.en-gb.html

184

215

45

444

 

Hermes 4* (Agios Nicolaos)

https://www.booking.com/hotel/gr/hermescrete.en-gb.html

174

215

45

434

 

Amalthia Beach 4* (Chania)

http://www.amalthia-hotel.gr/en

238

215

45

498

 

 

 

Хотел

 

Се вклучено

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

 

Triton Malia 3* (Heraklion)

https://www.booking.com/hotel/gr/triton-malia.en-gb.html

88

215

45

348

 

Bomo Club Amnissos Residence 3* (Rethymno)

https://www.bomoclub.com/

118

215

45

378

 

Bomo Club Krini Beach 3+* (Rethymno)

https://www.bomoclub.com/

148

215

45

408

 

Bomo Club Gouves Bay 4* (Heraklion)

https://www.bomoclub.com/

141

215

45

401

 

Atalli Village 3+* (Rethymno)

http://atali-village.rethymnon.hotel-crete.net/

160

215

45

420

 

Aqua Sun Village 4* (Hersonissos)

http://www.erihotels.gr/sunvillage/hotel

122

215

45

382

 

Eri Beach 4* (Hersonissos)

http://www.erihotels.gr/beach/hotel

134

215

45

394

 

Europa Beach 4* (Analipsis)

http://www.europabeach.gr/

151

215

45

411

 

Elounda Breeze Resort 4* (Elounda)

http://www.eloundabreeze.gr/en/

188

215

45

448

 

 

 

 

Програма на патување:

1. ден 23.05.2018 Скопје – Солун – Крит

Состанок на групата пред агенција во 12:15 часот. Трансфер до аеродромот во Солун во 12:30 часот. Лет за Родос во 18:55 часот. Слетување во Крит (Хераклион) во 20:10 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Вечера во зависност од избраната услуга. Ноќевање.

2 – 4. ден 24.05 – 26.05.2018 Крит

Денови за одмор, релаксација, уживање и истражување на островот. Ви препорачуваме посета на туристичките центри Ретимно, Херсонисос, Малиа (познато место по песочните плажи каде се организираат журки 24/7). И Хераклион како помирно место. Агиос Николаос или грчкиот Сен Тропе каде се наоѓа една од најубавите марини и “езерото без дно”, каде се верува дека се капела Атина. Кносос, археолошко наоѓалиште каде се наоѓаат остатоци од Минајската цивилизација, Археолошкиот музеј во Хераклион, каде се наоѓаат остатоци од Неолитот до Римската империја.

5. ден 27.05.2018 Крит – Солун – Скопје

Одјавување од собите согласно хотелските правила. Слободно време за прошетки и уживање. Трансфер до аеродромот во попладневните часови. Лет за Солун во 19:30 часот. Слетување во Солун во 20:45 часот. Трансфер до Скопје после слетувањето на чартерот од Солун (во 22:20 часот)

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе