Следете нé или притиснете Escape

Крит - 7 ноќевања

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

1. ден 20.05.2018 Скопје – Солун – Крит

Состанок на групата пред агенција во 12:15 часот. Трансфер до аеродромот во Солун во 12:30 часот. Лет за Крит во 18:30 часот. Слетување во Крит (Хераклион) во 19:45 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Вечера во зависност од избраната услуга. Ноќевање.

2 – 7. ден 21.05 – 26.05.2018 Крит

Денови за одмор, релаксација, уживање и истражување на островот. Ви препорачуваме посета на туристичките центри Ретимно, Херсонисос, Малиа (познато место по песочните плажи каде се организираат журки 24/7). И Хераклион како помирно место. Агиос Николаос или грчкиот Сен Тропе каде се наоѓа една од најубавите марини и “езерото без дно”, каде се верува дека се капела Атина. Кносос, археолошко наоѓалиште каде се наоѓаат остатоци од Минајската цивилизација, Археолошкиот музеј во Хераклион, каде се наоѓаат остатоци од Неолитот до Римската империја.

8. ден 27.05.2018 Крит – Солун – Скопје

Одјавување од собите согласно хотелските правила. Слободно време за прошетки и уживање. Трансфер до аеродромот во попладневните часови. Лет за Солун во 19:30 часот. Слетување во Солун во 20:45 часот. Трансфер до Скопје после слетувањето на чартерот од Солун (во 22:20 часот).

 

КРИТ

 

 

Хотел

Период: 20.05 – 27.05.2018 (7 ноќи/8 дена)

Цените се дадени во евра, по лице во двокреветна соба, на база на наведената услуга

Цените се валидни за резервации направени до 31.03.2018

 

Наем на студио

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

Michele Marie Apartments (Heraklion)

https://www.booking.com/hotel/gr/michel-mari.html#map_closed

70

215

45

330

Iliana Apartments & Hotel 2* (Rethymno)

http://www.iliana-hotel.gr/home.html

70

215

45

330

Anemi Studios & Apartments (Heraklion)

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g644210-d292354-Reviews-Anemi_Apartments-Stalis_Crete.html

90

215

45

350

 

 

Хотел

 

Ноќевање со појадок

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

Triton 2* (Stalis)

http://www.tritonroomsstalis.com/en-gb

85

215

45

345

Hersonissos Central 3* (Hersonissos)

http://centralhersonissos.com/en/

127

215

45

387

Alia Beach 3* (Heraklion)

http://www.aliabeachhotel.gr/

127

215

45

387

Agrabella 3* (Heraklion)

http://agrabella.gr/

150

215

45

410

Minos 4* (Rethymno)

http://www.minos.gr/

227

215

45

487

Aldemar Royal Mare Luxury Resort & Thalasso 5* (Anissaras)

http://www.aldemar-resorts.gr/EN/Home/

315

215

45

575

 

 

Хотел

 

Полупансион

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

Edem Beach 2* (Rethymno)

http://edem-beach-rethymno.rethymnotownhotels.com/en/

113

215

45

373

Palladion 3* (Rethymno)

https://www.booking.com/hotel/gr/palladion-rethimno.en-gb.html

127

215

45

387

Klio Aparthotel 4* (Gouves)

http://klioaparthotel.gr/

150

215

45

410

Adele Beach 4* (Adele)

http://www.adelebeach.gr/

170

215

45

430

Golden Beach 4* (Heraklion)

http://www.goldenhotels.gr/en/golden-beach/hotel-overview

170

215

45

430

Agrabella 3* (Heraklion)

http://agrabella.gr/

215

215

45

475

Hersonissos Maris 4* (Hersonissos)

https://www.booking.com/hotel/gr/hersonissos-maris.en-gb.html

265

215

45

525

Hermes 4* (Agios Nicolaos)

https://www.booking.com/hotel/gr/hermescrete.en-gb.html

275

215

45

535

Creta Star 4* (Rethymno)

https://www.cretastar.gr/en-gb

340

215

45

600

Amalthia Beach 4* (Chania)

http://www.amalthia-hotel.gr/en

415

215

45

675

 

 

Хотел

 

Се вклучено

Авио билет + трансфер Скопје-Солун-Скопје + трансфер аеродром-хотел-аеродром

Доплата за аеродромски такси

 

Вкупна цена, по лице

Triton Malia 3* (Heraklion)

https://www.booking.com/hotel/gr/triton-malia.en-gb.html

120

215

45

380

Bomo Club Amnissos Residence 3* (Rethymno)

https://www.bomoclub.com/

145

215

45

405

Bomo Club Krini Beach 3+* (Rethymno)

https://www.bomoclub.com/

158

215

45

418

Bomo Club Gouves Bay 4* (Heraklion)

https://www.bomoclub.com/

160

215

45

420

Atalli Village 3+* (Rethymno)

http://atali-village.rethymnon.hotel-crete.net/

160

215

45

420

Aqua Sun Village 4* (Hersonissos)

http://www.erihotels.gr/sunvillage/hotel

193

215

45

453

Eri Beach 4* (Hersonissos)

http://www.erihotels.gr/beach/hotel

200

215

45

460

Europa Beach 4* (Analipsis)

http://www.europabeach.gr/

223

215

45

483

Begeti Bay 4* (Skaleta)

https://www.booking.com/hotel/gr/begeti-bay.en-gb.html

240

215

45

500

Elounda Breeze Resort 4* (Elounda)

http://www.eloundabreeze.gr/en/

257

215

45

517

 

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе