Следете нé или притиснете Escape

ХОТЕЛ СТАРА ПЛАНИНА 4* - Србија

4

Попусти

Попусти за деца (по дете со две возрасни лица во соба)

Возраст

До 2 години

3 – 6 години

6 – 15 години

3то возрасно лице

% попуст

100 %

70%

50%

10%

Едно дете со едно возрасно лице плаќа полна цена, дете до 3 години со возрасно лице во еднокреветна не плаќа ништо, возрасното лице плаќа како за еднокреветна.

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

ДОПЛАТА ЗА ПОКРАТОК ПРЕСТОЈ Е + 10% САМО НА БАРАЊЕ

Цените за соби се по лице по ноќ на база All Inclusive Light

Цените за апартмани се по соба по ноќ на база All Inclusive Light

1 € = 62 МКД 

Хотел: 109 соби и 37 апартмани, 3 спрата, 5 лифтови, подземна гаража.

Соби: када/туш, тоалет, ден, греење, телефон, сателитска ТВ, сеф, тераса или француски балкон, работна маса, бежичен интернет, непушачки соби, баде мантил и папучи, минибар (со доплата).

Јавен простор, гастрономија, конференциски сали: 5 конференциски сали, ресторант БАЛКАН, ресторант ГОНДОЛА, лоби бар.

СПА центар: Спа и фитнес центар од 1000м2 со надворешен и внатрешен базен, релакс зона со лежалки, теретана, финска сауна, турска бања, хидромасажна када, козметички третмани и масажи.

Семејство и деца: Играчница со професионална грижа за деца 3 – 12 години. Пинг-понг, билијард, пикадо. Чување на деца (на барање со доплата). 

 

Денови на почеток на смените

Минимум престој

 

Сабота

Дневно

 

01.12.2017 – 22.12.2017

05.03.2018 – 09.04.2018

 

Х

3 ноќи

19.02.2018 – 04.03.2018

23.12.2017 – 29.12.2017

 

Х

5 ноќи

30.12.2017 – 05.01.2018

06.01.2018 – 12.01.2018

13.01.2018 – 01.02.2018

02.02.2018 – 18.02.2018

Х

 

7 ноќи

ДОПЛАТА ЗА ПОКРАТОК ПРЕСТОЈ Е + 10% САМО НА БАРАЊЕ

 

Хотели

Опис на собите:

68 двокреветни соби – 30м2, за 1-2 возрасни лица, со тераса или француски балкон, брачен кревет 200х200 или два одвоени кревети 200х100, LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

31 двокреветни соби со софа – 30м2, за 1-3 возрасни лица, со тераса или француски балкон, брачен кревет 200х200 или два одвоени кревети 200х100, софа од 145х190, LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

10 супериор соби – 50м2, за 1-3 возрасни лица или 2 возрасни лица со 2 деца на софа, со тераса или француски балкон, брачен кревет 200х200 во галерија, софа од 145х190 во дневен престој, 2 х LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

27 Јуниор апартмани – 50 – 79м2, за 1-3 возрасни лица или 2 возрасни лица со 2 деца на софа, брачен кревет 200х200 во спална соба, софа од 145х190 во дневен престој, 2 х LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

9 семејни апартмани – 99м2, за 1-4 возрасни лица или 4 возрасни лица со 4 деца на 2 софи, 2 одвоени спални соби, 2 брачни кревети 200х200, 2 софи 145х190, 3 х LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, 2 купатила, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

1 Делукс апартман – 116м2, за 1-2 возрасни лица со голема тераса, брачен кревет 200х200, дневен престој, 2 х LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило со хидромасажна када и туш кабина, кујна со посебен влез за послуга, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

НЕ ПОСТОИ МОЖНОСТ ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ЛЕГЛА ОСВЕН НАВЕДЕНИОТ БРОЈ

ЗА ПОВЕКЕ ЛИЦА ВО АПАРТМАН ОД ПРОПИШАНОТО ДОПЛАТА ОД 15 ЕУР ПО ЛИЦЕ

Важни информации

ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА:

All Inclusive Light – богат појадок, ручек, разноврсна вечера, вклучени пијалоци за време на оброците (локлано наливно вино, пиво, вода, безалкохолни газирани и негазирани пијалоци)

СПА центар – внатрешен  базен, фитнес центар, финска суна, турска бања, џакузи, хидромасажни тушеви.

Забава за деца – Анимација за деца 3 – 12 години, детски свет со игралиште, спортска забава, мини кино.

Бесплатен бежичен интернет во јавните простории и собите.

Бесплатно користење на ски остава са скиите.

Опрема за бебиња – креветче со постелнина, грејач за шишенца, грејач за вода, бејби фон, кадичка за капење, нокшир, адаптер за WC шоља, подлога за превијање (на барање)

Школо за пливање за деца на возраст 4 – 10 години секојдневно во утринските часови 

Специјално за деца од 4 до 10 години за престој од минимум 7 ноќевања:

 • Целодневен ски пас
 • Групна ски школа со опрема во период 09 – 21 часот
 • Ски пасот не важи првиот ден, важи последниот ден / ден на заминување
 • Работното време на ски стазите и жичарите зависи директно од Скијалишта Србије со што е условено издавањето на ски пасовите и работата на ски школата

  Важни информации:

  Влез во собите: 16 часот

  Напуштање на собите: 12 часот (доцно одјавивање до 14 часот со доплата 45 € по лице, по 14 часот се доплаќа полна цена по ноќ според ценовникот)

  Почеток на услугата е со вечера, а крајот на услугата е со ручек

  При резервација се остава 30% депозит, останатото се доплаќа најдоцна 30 дена пред патувањето, во спротивно хотелот го задржува правото да ја откаже резервацијата.

   

  ПЕНАЛИ ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЖУВАЊЕ :

  28 – 14 дена пред пристигнување – 15%, 7-1 дена пред пристигнување 75%, на денот на пристигнување – 100%

  Краток опис на дестинацијата:

  13км ски стази (4 плави, 3 црвени и 2 црни)

  Висина на центарот – 1.756м

  Највисок врв – 2.169м

  Вкупен број на жичари, ски лифтови и врзани инсталацији – 5

  Бејби ски лифтови – 1

  Број на лесни стази – 4

  Број на средни стази – 3

  Број на тешки стази – 2

  Одалеченост од ски стазите и гондолата – 20 метри

   

   

Тип на соба

Мин/макс број на возрасни по соба

01.12.17 – 22.12.17

05.03.18 – 09.04.18

23.12.17 – 29.12.17

13.01.18 – 01.02.18

19.02.18 – 04.03.18

06.01.18 – 12.01.18

02.02.18 – 18.02.18

30.12.17 – 05.01.18

Двокреветна соба

1/2

66 €

70 €

80 €

104 €

Двокреветна соба + софа

2/3

75 €

78 €

85 €

112 €

Двокреветна соба супериор

2/3

88 €

93 €

101 €

128 €

Јуниор Апартман

1/3

238 €

260 €

276 €

355 €

Семеен апартман

1/4

284 €

301 €

326 €

437 €

Делукс апартман

1/2

306 €

306 €

306 €

306 €

Доплата за еднокреветна

1/1

30 €

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе