Следете нé или притиснете Escape

FESTA WINTER PALACE

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Се наоѓа во самиот центар на Боровец, покрај ски лифтот. Прекрасен стил и удобност, пространи соби, ресторани и барови. Располага и со ноќен клуб, собна услуга, спа центар, висококвалитетна услуга.

Локација: 100м од гондолата, во центарот на Боровец

Опис на собите: вкупно 66 соби, опремени со: сат ТВ, клима, телефон, интернет, мини бар, сеф, балкон, фен, бања

http://festawinterpalace.com/?lng=en

The prices are not valid for BULGARIAN market!

           

FESTA WINTER PALACE 5*

01.12-20.12; 05.03-09.04

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-13.01; 26.01-15.02

14.01-25.01

16.02-04.03

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

DBL STANDART

44

59

107

68

57

56

DBL 1 Возрасен+1 дете

67

89

161

103

86

84

DBL 1 Возрасен+2 деца

89

119

214

137

114

112

DBL 2 Возрасни

89

119

214

137

114

112

DBL 2 Возрасни+1 дете

89

119

214

137

114

112

DBL 3 Возрасни

120

160

289

185

154

151

JUNIOR SUITE

51

68

124

79

65

63

JS 1 Возрасен+1 дете

103

137

249

157

130

125

JS 1 Возрасен+2 деца

103

137

249

157

130

125

JS 1 Возрасен+3 деца

118

157

286

181

149

144

JS 2 Возрасни

103

137

249

157

130

125

JS 2 Возрасни+1 дете

103

137

249

157

130

125

JS 2 Возрасни+2 деца

118

157

286

181

149

144

JS 3 Возрасни

139

185

336

212

175

169

JS 3 Возрасни+1 дете

139

185

336

212

175

169

ONE BEDROOM APARTMENT

55

74

136

86

71

67

APP 1 Возрасен+1 дете

109

148

271

171

141

135

APP 1 Возрасен+2 деца

109

148

271

171

141

135

APP 1 Возрасен+3 деца

126

170

312

197

163

155

APP 2 Возрасни

109

148

271

171

141

135

APP 2 Возрасни+1 дете

109

148

271

171

141

135

APP 2 Возрасни+2 деца

126

170

312

197

163

155

APP 3 Возрасни

148

200

366

231

191

182

Release periods:

2 дена

3 дена

21 дена

7 дена

7 дена

3 дена

Периоди за откажување:

2 дена

3 дена

21 дена

7 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

100 % од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

3rd ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

3 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 3-13

       

Доплата за полупансион

16,00 €

8,00

       

 Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

15,00

* задолжително!

     

Новогодишна вечера

80,00 €

40,00

       

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

       

 деца 3-13

           

* во цената е вклучено: внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, релакс соба

     

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

         
 

10 % до 31.10

         

Дневните попусти важат после 01.12:

7=6 за пристигнување во периодите: 01.12-20.12; 08.01-15.02 и после 05.03.

http://festawinterpalace.com/?lng=en

           

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе